Gənc Mühasiblər İctimai Birliyi Xaçmaz rayonunda fəaliyyət göstərən fermerlər üçün təlim keçib
Prezident yanında Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Şurasının maliyyə dəstəyi ilə həyata keçirilən "Regionlarda kənd təsərrüfatı sahəsində uçotun dürüstləşdirilməsi" layihəsinin ilk təlimi, bu gün Xaçmaz rayonunda fəaliyyət göstərən fermerlər və kənd təsərrüfatı korparativlərinin iştirakı ilə həyata keçirilmişdir.
Təlim, Gənc Mühasiblər İctimai Birliyinin sədri xanım Solmaz Əliyevanın açılış nitqi ilə başlamışdır. Solmaz xanım layihə haqqında geniş məlumat verərək iştirakçıları salamlamışdır.
Təlimdə həmçinin Azərbaycan Fermerlər Assosiasiyası - AFA-nın sədri cənab Pərviz İlyasov (Parviz Azerelli) də iştirak etmişdir. Pərviz bəy kənd təsərrüfatı sahəsində olan yeniliklər, bu sahəyə olan dövlət dəstəyi, subsidiyalar və buna bənzər mövzular haqqında geniş məlumat verərək, iştirakçılar tərəfindən ünvanlanan suallara dəqiqliklə cavab vermişdir.
Təlimçi İsa Şəfiyev, Azərbaycan Respublikasının Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin həyata keçirdiyi islahatlar, kənd təsərrüfatı ilə əlaqədar olaraq informasiya əldə etmək üçün verilənlər bazasının formalaşdırılması, EKTİS-dən qeydiyyatdan keçmə, subsidiyaların verilməsi və s. aktual mövzularda məlumat verərək, kənd təsərüffatı korparativi nümayəndələri ilə fermerlərin təklif və iradlarını aidiyyatı orqanlara çatdırmaq üçün onları yaxından dinləmişdir.
Təlim ümumilikdə iştirakçıların marağına səbəb olaraq uğurla yekunlaşmışdır.
Təlim müddəti ərzində bizə yaxından dəstək olduğuna görə Xaçmaz Rayon İcra Hakimiyyətinə öz dərin təşəkkürümüzü bildiririk.

Young Accountants Public Association organized training for farmers operating in Khachmaz region
The first training of the "Improving the agricultural accounting in the regions" project, which was implemented with the financial support of the State Support Board for the Civil Society Organizations affiliated to the Presidency, was held today in Khachmaz with the participation of farmers and agricultural companies.
The training started with the opening speech of Solmaz Aliyeva, Head of the Young Accountants Public Union. Ms. Solmaz greeted the participants by giving detailed information about the project.
In addition, Azerbaijan Farmers Association - AFA Mr. Parviz Ilyasov (Parviz Azerelli) attended the training. Parviz Bey gave detailed information on innovations in the field of agriculture, state support in this field, subsidies and similar issues, and answered the questions of the participants.
Trainer Isa Shafiyev, reforms implemented by the Ministry of Agriculture of the Republic of Azerbaijan, creation of a database for obtaining agricultural information, registration in EKTIS, subsidies, etc. He gave information on current issues, listened closely to the representatives of the agricultural company and farmers, and conveyed their suggestions and comments to the relevant authorities.
The training was generally successful due to the interest of the participants.
We express our deep gratitude to the Khachmaz District Executive Board for their close support during the training.